Ta strona używa plików Cookies. Korzystajšc z naszej strony bez zmiany ustawień przeglšdarki będš one zapisane w pamięci urzšdzenia.
Więcej informacji dostępne w Polityka Prywatnoœci | Obowišzek Informacyjny - RODO

Zamknij

O FIRMIE

Firma Kiesel Polska powstała w 1998 roku i w bardzo krótkim czasie, zdobyła pozycję lidera na rynku chemii, związanej z układaniem parkietu i wykładzin. Firma istnieje na rynku już 10 lat, lecz polscy klienci mogli się już spotkać z produktami Kiesel Bauchemie kilka lat wcześniej.

Pierwszym odbiorcą tych produktów była firma Wodan, która jako pierwsza sprowadzała je na polski rynek i zajmowała się ich dystrybucją. Dopiero kilka lat później, po analizie rynku, firma Kiesel Bauchemie, podjęła decyzję o utworzeniu własnego przedstawicielstwa we Wrocławiu.

Sukces firmy Kiesel opiera się przede wszystkim na nowoczesnej technologii, dobrej logistyce i fachowej pomocy ze strony pracowników. Ugruntowana pozycja na polskim rynku pozwala nie tylko na prowadzenie standardowej działalności handlowej - jesteśmy jedną z nielicznych firm, które dodatkowo starają się zapoznać polskiego klienta z najnowszymi światowymi trendami.

Strategia firmy Kiesel Polska jest wzorowana na Kiesel Bauchemie. Dzięki innowacjom technologicznym, firma określa nowe kierunki i normy dla całej branży posadzkarskiej w Europie. Trzeba pamiętać, że to właśnie Kiesel Bauchemie był pierwszym producentem, tak popularnych dzisiaj, bezrozpuszczalnikowych klejów dyspersyjnych do wykładzin na bazie poliakrylanu. W dzisiejszych czasach, bardzo ważny jest rozwój technologii, który powinien iść w parze z potrzebami klientów. Można powiedzieć, że w naszej firmie bardzo szybko potrzeby budowy trafiają bezpośrednio na stół laboratoryjny i jako produkt finalny wracają z powrotem na budowę. Staramy się zawsze być o krok przed konkurencją. Wprowadzamy produkty, których potrzebuje klient. Wiąże się to, ze stałym rozszerzaniem naszego programu i wprowadzeniem innowacji. Wprowadzając ekologiczny system układania wykładzin Okatmos, określiliśmy nowe normy, według których układanie wykładzin tekstylnych i elastycznych, m. in. w mieszkaniach, szkołach, szpitalach odbywa się w sposób bezpieczny dla środowiska i zdrowia człowieka

System ten spełnia wymogi normy EMICODE ECI oraz europejskiej normy dotyczącej emisji szkodliwych substancji VOC. System ten daje również dodatkowa ochronę przed szkodliwym procesem mikrobiologicznym, który zachodzi między wykładziną i podłożem w późniejszym czasie eksploatacji.

Jesteśmy pierwszym producentem bezrozpuszczalnikowego i bezzapachowego kleju proszkowego do parkietu Bakit PPK, który odznacza się wysoką wytrzymałością i jest nieszkodliwy dla układającego i późniejszego użytkownika. Jako pierwsi wprowadziliśmy szybko schnący i szybko wiążący system produktów do klejenia wykładzin i parkietu, który umożliwia przygotowanie podłożaa i montaż wykładzin w ciągu jednego dnia. Także jako pierwsi, udostępniliśmy polskim klientom jasne prądoprzewodzące dyspersyjne kleje. Kleje sprzedawane do tej pory były produkowane na bazie sadzy i grafitu, co stwarzało wiele problemów związanych z jakością i estetyką układania wykładzin prądoprzewodzących.

W dziale chemii pod ceramikę firma Kiesel Bauchemie ma w Niemczech bardzo mocną pozycję. Jest postrzegana jako firma, która co roku zaskakuje rynek nowościami technicznymi. W ostatnich latach wprowadziła jako pierwsza aseptyczny grunt szybkoschnący Okatmos UG 30. Była pierwszą firmą, która na targach w Monachium pokazała jednoskładnikowy szlam uszczelniający Servofix DMS 1K i fugę hydrofobową Servoperl. Te dwa ostatnie produkty rewolucjonizują europejski rynek chemii pod ceramikę. Te kompleksowe programy wysokojakościowych produktów spełniających najwyższe wymagania technologiczne i jakościowe pozwalają nam rozwiązać najtrudniejsze problemy na budowach, w sposób całkowicie bezpieczny dla człowieka i środowiska naturalnego. To właśnie różni nas od konkurencji.

Klient znajduje się w centrum naszej uwagi. Długotrwały sukces naszej firmy gwarantują tylko zadowoleni klienci. Właściwa ocena podłoża, jego przygotowanie i układanie okładzin, to zadania stawiające wysokie wymagania wykonawcom i producentom. Krótkie terminy wykonania, nowe rodzaje wykładzin, rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne i higieniczne materiały, wymagają obszernej wiedzy fachowej u naszych pracowników i klientów. Aby temu sprostać, co roku przeprowadzamy w Polsce około trzydziestu fachowych szkoleń wspólnie z partnerami z firm wykładzinowych. Do tego dochodzą szkolenia i pokazy na budowach i w naszym centrum szkoleń w Niemczech.

Firma ma stabilna pozycje na rynku chemii pod wykładziny i parkiet. Dbamy o ten segment rynku i co roku staramy się rozszerzać program naszych produktów. Nowością, którą wprowadziliśmy już kilka lat temu, był klej proszkowy Bakit PPK oraz klej dyspersyjny do kauczuków Okatmos ES 50, który klei wykładziny gumowe o grubości do 4 mm. Rozbudowaliśmy również naszą ofertę o nowy dział chemii pod ceramikę, który będzie zajmował się wprowadzaniem wysokojakościowych produktów pod ceramikę: klejów, fug i systemów uszczelnień. Ze względu na zastosowane rozwiązania technologiczne będą to produkty z najwyższej półki jakościowej.
 

Prezes Zarządu
Marek Cichowski